שירלי פבליק יועצת פוריות ותכנון משפחה

f1.png

שירלי פבליק אחות בריאות האשה ובריאות הציבור

 

שירלי פבליק, מוסמכת בהוראת שיטת המודעות לפוריות (Sympto-thermal (Method ובייעוץ והתאמה של אמצעי מניעה חוצצים כגון דיאפרגמה וכובעון צווארי.

 

בוגרת בית הספר לאחיות של המרכז הרפואי בני ציון. בעלת תואר שני בבריאות הציבור MPH, אונ' תל אביב.

על מנת להתמקצע בתחום אמצעי המניעה נסעה שירלי לאירלנד להשתתף בהכשרה ייעודית בנושא והינה בוגרת הכשרת אחיות בייעוץ והתאמת אמצעי מניעה של האיגוד האירי לתכנון המשפחה (IFPA).

שירלי המשיכה את ההכשרה בתחום והינה בוגרת סמינר בנושא אמצעי מניעה של אוניברסיטת סן פרנציסקו (UCSF ).

 

שירלי היא חברה פעילה באיגוד המורים הבריטי של שיטת המודעות לפוריות NFPTA. עבדה כאחות במרכז בריאות האשה של קופת חולים כללית, פעלה כמרצה בנושא מין בטוח לבני נוער וצעירים מטעם מרפאת לוינסקי- לאיתור וטיפול במחלות מין. שירלי שימשה כיועצת לבני נוער באתר האגודה הישראלית לתכנון המשפחה, "דלת פתוחה".

 

"אני מאמינה שכל אישה זכאית לבחירה חופשית גם בתחום בחירת אמצעי מניעה ותכנון המשפחה. בחירה שכזו יכולה להתקיים על בסיס ידע מהימן ועדכני בנושא ותמיכה כוללת בגישה שבה תבחר האשה לנקוט. הבחירה באמצעי מניעה זה או אחר מורכבת מהרבה שיקולים וסדרי עדיפויות המשתנים לעיתים בשלבי החיים השונים במשך שנות הפוריות.

 

תחום ההתמחות שלי הוא אמצעים שאינם מבוססים על טיפול הורמונלי ואינם פולשניים. שיטת המודעות לפוריות (Sympto-thermal Method) מבוססת על מעקב, תיעוד ופיענוח שיטתי של מחזור הפוריות הנשי. נתוני חום הגוף הבסיס, שינויים בצוואר הרחם עצמו ונתוני מעקב של מחזורי פוריות קודמים מסייעים בזיהוי מצב הפוריות היומיומי של כל אשה. (לא מדובר בשיטת ה"ימים הבטוחים"). הידיעה של האשה מה מצב פוריותה היומיומי מאפשרת לה לבחור כיצד לנהוג אם היא מעוניינת בדחיית/מניעת הריון או בהשגתו. התאמה והדרכה לשימוש נכון באמצעים חוצצים כגון דיאפרגמה או כובעון צווארי בשילוב קוטל זרע, מאפשרת גם היא הרחבה של אפשרויות הבחירה.

 

אני מתרגשת ללוות כל אישה שבוחרת להכיר את מחזור הפוריות הטבעי שלה. החל משלבי ההיכרות ההתחלתיים עם איברי הרביה שלה, דרך המעקב אחר הסימנים שגופה נותן לה והבנת המשמעות שלהם ועד לתחושה המספקת והמעצימה, שהיא מכירה את גופה היטב, שהיא "בעלת הבית".

 

שירלי יועצת באופן פרטי במרפאת לביא, בקליניקה בקרית טבעון 

ובמרפאה בתל אביב.